Ses Yalıtımı

SES YALITIMI 

Sağlığı olumsuz etkileyen ses, eko ve titreşimlerden kurtulmanın en kolay yöntemi ses yalıtım uygulamalarıdır. Gürültü mekanlarda ses şiddet seviyesi yüksek olmasa bile sürekli bir uğultu vardır. Sesin yankılanması nedeniyle oluşan bu uğultu akustik yalıtım düzenleme önlemleriyle gürültü eko, yankı problemleri düşürülebilir.

Müzik Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Bu tür yalıtım uygulamalarında yanmaz akustik levhalar en iyi sonucu veren malzemelerdir. Gürültünün bir mekandan diğerine geçişini engellemek için yapılan uygulamalara ses izoalsyonu denmektedir.  Sert yüzeyli ses yalıtım malzemeleri sesi daha az yutarak yansıtır. Ses Yalıtımı sesin olumsuz etkilerini en aza indirgemek amacıyla yapılan uygulamalardır.En üst düzeyde yapılan ses yalıtım sonucu daha huzurlu ortamlar sağlanmaktadır.Sesi kontrol altına almak ses yalıtımdaki en önemli amaçtır.

Ofis Ses Yalıtımı - Toplantı Odası Ses Yalıtımı

İnsan sağlığı açısından da önemli bir yeri olan ses yalıtım uygulamaları etkili bir performans sağlamaktadır. Başta konutlar olmak üzere, okul, hastane, yurt, otel ve iş yerleri gibi alanlarda gürültünün zararlı etkileri ile bireyde sinirlilik, uyku ve dolaşım sistemi, dolaşım sistemi bozukluğu, vücut salgılarında anormallik, kalıcı olarak işitme kaybına yol açan problemlere karşı ses yalıtımı yapılması gerekiyor. Ses Yalıtım yapılması gereken alanlarda üst düzey ses yalıtım süngerleri ile donatılması gerekmektedir.

Ses Yalıtım Fiyatı

Ses Yalıtımı Nerelerde Yapılır ?

Gürültünün yoğun olduğu zararlı etkisi bulunan iş yerleri,hastaneler,okullar ve konutlar gibi yerlerde yapılması tercih edilir.Tabi sadece böyle yerlerde değil çevreye yaydıkları sesler sonucu rahatsızlık veren malzemelerin olduğu yerlerde kullanılır.Örneğin ; eğlence yerleri,kalorifer,hidrofor,jeneratör,tekne motorları vb. Sosyal alanlarda da kullanmak mutlaka gereklidir.Örneğin ; sinema salonları,konser alanları,tiyatro salonları,konferans salonları,ses kayıt stüdyoları vb. insanların yaşamını kolaylaştırmak için gerekli olan her yerde kullanmak herkes için önemlidir. 

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı - Radyo Odası Ses Yalıtımı

 Ses yalıtımı nasıl yapılır?

Akustik ses yalıtım uygulamasının yapılışı kullanılacak malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Hafif malzemeler de kendinden yapışkanlı modelleri kullanılarak uygulamanın daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz. Ağırlığı fazla olan malzemelerde daha uzun ömürlü kullanım sağlanması açısından aks solid bazlı akustik sünger yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Tavanda yapılan uygulamalarda panellerin özel aparatları kullanılır. Zeminde parke, şap altına titreşim alıcı levha konulacak veya halı uygulanacaksa yine solid bazlı yapıştırıcıdan kullanabilirsiniz.

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses Yalıtım Süngeri

Anasayfa

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Panel

Sertifikalar

Hakkımızda

İletişim

BEYAZ MELAMİN PİRAMİT

Melamin Piramit Sünger

Basotect Piramit Sünger 50cm*125cm Ebatında - 40mm / 50mm / 70mm Kalınlığında - BEYAZ / GRİ RENKTE ve İstenildiğinde Kendinden Yapışkanlı Modeli Ses Yalıtımı Malzemesi Üretilebilir.

Basotect Piramit Sünger

BONDEX SÜNGER

Rebonded Bondex Sünger

Bondex Sünger 100cm*100cm Ebatında - 10mm/20mm/30mm/40mm/50mm Kalınlığında - 100-120-150 DNS ve İstenildiğinde Kendinden Yapışkanlı Modeli Üretilebilir.

Bondex Sünger

BEYAZ MELAMİN LABİRENT

Melamin Labirent Sünger

Basotect Labirent Sünger 50CM*125CM EBATINDA - 30MM / 40MM / 50MM KALINLIĞINDA - BEYAZ / GRİ RENKTE VE İSTENİLDİĞİNDE KENDİNDEN YAPIŞKANLI MODELİ ÜRETİLEBİLİR.

Basotect Labirent Sünger

BASS TRAP SÜNGER

Bass Trap Sünger

Bass Trap Sünger 30*30*50cm Ebatında - 30DNS yoğunluk bass trap ses yalıtım malzemesi üretilebilir. Bass Kırıcı olarak kullanılır.

Bass Trap Sünger

GRİ MELAMİN YUMURTA

Melamin Yumurta Sünger

Basotect Yumurta Sünger 50CM*125CM EBATINDA - 30MM / 40MM / 50MM KALINLIĞINDA - BEYAZ / GRİ RENKTE VE İSTENİLDİĞİNDE KENDİNDEN YAPIŞKANLI MODELİ ÜRETİLEBİLİR.

Basotect Yumurta Sünger

VİCOUSTİC FLEXİ SÜNGER

Vicoustic Flexi A50 Panel

Vicoustic A50 Panel 40mm / 50mm Kalınlığında - 50cm * 50cm Ebatında - 26 Dns ve kendiliğinden yapışkanlı modeli üretilmektedir.

Vicoustic A50 Panel

GRİ MELAMİN SPESİYAL

Melamin Spesiyal Sünger

Basotect Spesiyal Sünger 50CM*125CM EBATINDA - 20mm / 30MM / 40MM / 50MM KALINLIĞINDA - BEYAZ/ GRİ RENKTE VE İSTENİLDİĞİNDE KENDİNDEN YAPIŞKANLI MODELİ ÜRETİLEBİLİR.

Basotect Spesiyal Sünger

TEKNO TOUCH SÜNGER

Tekno Touch Sünger

Tekno Touch Sünger 50*50mm Ebatında - 40mm / 50mm Kalınlığında - Renk kataloğunda bulunan renklerde ve kendinden yapışkanlı modelde üretilebilir.

Renkli Kadife Yüzeyli Sünger

BİZE ULAŞIN

SES YALITIM MALZEMELERİ SATIŞ İRTİBAT

Satış İrtibat : 0216 592 93 16

Mail Adresi : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Adres :  Şerifali Mahallesi Alptekin Caddesi No:12/1 Ümraniye / İstanbul - TÜRKİYE