Ses Yalıtım Süngeri

SES YALITIM SÜNGERİ

Ses Yalıtım Süngeri Kullanım Alanları

Akustik ses düzenleme, yankı yalıtımı, gürültü ve ses problemlerinde kullanılan ses yalıtım süngerleridir. Çok iyi ses emici özellikteki akustik süngerler poliüretan ham maddesinden üretilen açık gözeneklere sahip etkili bir ses izolasyon malzemesidir.

Akustik düzenleme dışında ayrıca ortamda dekoratif bir hava katmaktadır. Yanmazlık özellikteki süngerler birinci sınıf ISO sertifika ve belgelerine sahiptirler. Mükemmel ses yutum değerlerine sahip süngerler ses yutum özelliği yanı sıra bariyerli modelleri ile ses geçişi engellemektedirler.

Ses yalıtım süngerleri ile ortam akustiğini düzenleyebilir ortamı rahatsız edici ses problemlerinden arındırabilirsiniz. Akustik düzenleme sağlayan bu süngerlerin ayrıca bariyerli olan modelleri mevcuttur. Bu bariyerli süngerler yüksek tempoda ses kesintisi sağlamak amacıyla kullanılmaktadırlar. Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretimi sağlanan bu süngerler istenilen renklerde üretilebilmektedir.

Amaç ortamdaki akustiği düzenlemenin yanında ses yalıtımı sağlamaktır. Ses Yalıtım Süngerleri diğer ve yardımcı ürünler ile birlikte uygulandığında yüksek verim sağlamaktadırlar. Tek başına sesi %80 kesmesi mümkün değildir.

Akustik süngerleri bariyerli olarak uygulayarak istenilen yoğunlukta ses kesintisi sağlayabilirsiniz. İstenilen yoğunluk ve kalınlıklarda üretimi gerçekleştirilen bu akustik süngerlerin kullanımı ve uygulaması oldukça kolaydır.

Akustik Yanmaz Sünger Kullanım Alanları ;

Müzik Odası Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı, Toplantı Odası Ses Yalıtımı, Konferans Salonu Ses Yalıtımı, Sinema Salonu Ses Yalıtımı gibi alanlarda uygulanabilmektedir.

Akustik malzemelerin bir çok çeşidi vardır. Model ve renk seçeneği sunan akustik süngerler Piramit Akustik Sünger, Yumurta Akustik Sünger, Labirent Akustik Sünger, Spesiyal Akustik Sünger ve Düz modellere sahip süngerlerdir. Yüzeyindeki formlar ve açı gözenekli yapısı ile iyi ses yutum katsayısına sahip süngerlerdir.

Özel kimyasallar ile bekletilerek alev almaz ve yanmazlık özelliği kazandırılan akustik süngerler 50, 70 ve 90 DNS yoğunluklarda üretilebilmektedir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri olan süngerler Epdm ses Bariyeri ile kullanıldığında ciddi derecede ses izolasyonu sağlarlar. Akustik Sünger alırken dikkat edilmesi gereken husus ses yalıtım süngerinin yoğunluğu ve kalınlık oranıdır. Yüksek frekanslı gürültüleri izole etmek için yetersiz kalmaktadırlar. 

 

Ses Yalıtım Süngeri

Anasayfa

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Panel

Sertifikalar

Hakkımızda

İletişim

BEYAZ MELAMİN PİRAMİT

Melamin Piramit Sünger

Basotect Piramit Sünger 50cm*125cm Ebatında - 40mm / 50mm / 70mm Kalınlığında - BEYAZ / GRİ RENKTE ve İstenildiğinde Kendinden Yapışkanlı Modeli Ses Yalıtımı Malzemesi Üretilebilir.

Basotect Piramit Sünger

BONDEX SÜNGER

Rebonded Bondex Sünger

Bondex Sünger 100cm*100cm Ebatında - 10mm/20mm/30mm/40mm/50mm Kalınlığında - 100-120-150 DNS ve İstenildiğinde Kendinden Yapışkanlı Modeli Üretilebilir.

Bondex Sünger

BEYAZ MELAMİN LABİRENT

Melamin Labirent Sünger

Basotect Labirent Sünger 50CM*125CM EBATINDA - 30MM / 40MM / 50MM KALINLIĞINDA - BEYAZ / GRİ RENKTE VE İSTENİLDİĞİNDE KENDİNDEN YAPIŞKANLI MODELİ ÜRETİLEBİLİR.

Basotect Labirent Sünger

BASS TRAP SÜNGER

Bass Trap Sünger

Bass Trap Sünger 30*30*50cm Ebatında - 30DNS yoğunluk bass trap ses yalıtım malzemesi üretilebilir. Bass Kırıcı olarak kullanılır.

Bass Trap Sünger

GRİ MELAMİN YUMURTA

Melamin Yumurta Sünger

Basotect Yumurta Sünger 50CM*125CM EBATINDA - 30MM / 40MM / 50MM KALINLIĞINDA - BEYAZ / GRİ RENKTE VE İSTENİLDİĞİNDE KENDİNDEN YAPIŞKANLI MODELİ ÜRETİLEBİLİR.

Basotect Yumurta Sünger

VİCOUSTİC FLEXİ SÜNGER

Vicoustic Flexi A50 Panel

Vicoustic A50 Panel 40mm / 50mm Kalınlığında - 50cm * 50cm Ebatında - 26 Dns ve kendiliğinden yapışkanlı modeli üretilmektedir.

Vicoustic A50 Panel

GRİ MELAMİN SPESİYAL

Melamin Spesiyal Sünger

Basotect Spesiyal Sünger 50CM*125CM EBATINDA - 20mm / 30MM / 40MM / 50MM KALINLIĞINDA - BEYAZ/ GRİ RENKTE VE İSTENİLDİĞİNDE KENDİNDEN YAPIŞKANLI MODELİ ÜRETİLEBİLİR.

Basotect Spesiyal Sünger

TEKNO TOUCH SÜNGER

Tekno Touch Sünger

Tekno Touch Sünger 50*50mm Ebatında - 40mm / 50mm Kalınlığında - Renk kataloğunda bulunan renklerde ve kendinden yapışkanlı modelde üretilebilir.

Renkli Kadife Yüzeyli Sünger

BİZE ULAŞIN

SES YALITIM MALZEMELERİ SATIŞ İRTİBAT

Satış İrtibat : 0216 592 93 16

Mail Adresi : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Adres :  Şerifali Mahallesi Alptekin Caddesi No:12/1 Ümraniye / İstanbul - TÜRKİYE